Przejdź do treści

Ukraina! 8. Festiwal Filmowy: rusza nabór do konkursu filmów krótkometrażowych

UkraÏna! Festiwal Filmowy zaprasza twórczynie i twórców środowisk filmowych do wzięcia udziału w III edycji Konkursu Filmów Krótkometrażowych w ramach ósmej edycji festiwalu, która odbędzie się już od 18 do 24 października 2023 roku w Warszawie.

W tegorocznej edycji można zgłaszać krótkometrażowe filmy fabularne, dokumentalne lub animowane, nie dłuższe niż 35 minut, wyprodukowane w latach 2021–2023:

– produkcji ukraińskiej,

– produkcji polskiej oraz innych państw (produkcje związane z Ukrainą poprzez np. tematykę, miejsce realizacji czy udział ukraińskich aktorek, aktorów i/lub twórczyń, twórców).

Produkcje należy zgłosić poprzez specjalny FORMULARZ, do 31 lipca 2023 roku.

Spośród nadesłanych filmów zostanie wybranych 20 tytułów, które będą pokazywane podczas 8. edycji UkraÏna! Festiwal Filmowy. W trakcie festiwalu wybrane filmy krótkometrażowe zostaną ocenione przez Jury profesjonalne, składające się z przedstawicielek i przedstawicieli polskich oraz ukraińskich środowisk filmowych. Wyboru najlepszych produkcji dokona także Jury społeczne skła dające się z pasjonatek i pasjonatów kina, którzy nie są zawodowo związani ze środowiskiem filmowym.

Organizatorzy i organizatorki UkraÏna! Festiwal Filmowy tworzą przestrzeń dla osób, które językiem filmowym chcą mówić o Ukrainie lub z Ukrainy, są ukraińskimi twórczyniami i twórcami lub z nimi współpracują, tworząc międzynarodowe produkcje. W obliczu tragicznej wojny, która od lutego 2022 osiągnęła niewyobrażalne rozmiary, jest niezwykle ważnym, aby w Polsce, Europie i na całym świecie mówić o Ukrainie, i z Ukrainą.

REGULAMIN // РЕГЛАМЕНТ // RULES AND REGULATIONS

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY // КАРТА УЧАСНИКА // SUBMISSION FORM

KONTAKT

konkurs@ukrainaff.com / ukrainaff@gmail.com