GWOŹDZIE

Transport starych Gwoździ że zniszczonego budynku – to ciężar 10-letniego chłopca, który tak samo jak i jego ojciec chce zbudować nowe życie. 

Reżyseria: Ahmedі-Ernes Sarykhalіl
Kraj: Ukraina 2018
Czas trwania: 16 min


 

Kijowska historia

Kurier rowerowy Tioma szczęśliwie żyje w kręgu własnych spraw, kiedy wojna wchodzi na wschodnie terytoria jego ojczyzny. Wojna wygląda na iluzję stworzoną przez media. Do pewnego dnia, kiedy nastolatek kradnie mu rower.

Reżyseria:  Mykhailo Masloboishchykov
Kraj: Ukraina, 2018 rok
Czas trwania: 25 min


 

MARIA

Kolejna wizyta u lekarza okazuje się być nieudaną dla Marii. Jej małżeństwo jest na krawędzi. Zdradzając własnego męża, zdaje sobie sprawę, że żyje w kłamstwie i postanawia znaleźć zgubione odpowiedzi na pytania, których wcześniej nie miała odwagi zadać.

Reżyseria: Novruz Hikmet
Kraij: Ukraina 2017
Czas trwania: 12 min


 

SASZKA

Lata 90. Niewielkie polskie miasteczko. Młoda Ukrainka Saszka otrzymuje wiadomość o śmierci mężczyzny, z którym przed laty wzięła fikcyjny, papierowy ślub. Policja zaczyna zadawać niewygodne pytania; pojawiają się wspomnienia i twarze z przeszłości. Zrealizowana z dbałością o stronę wizualną – realistyczne zdjęcia i scenografię – opowieść o odnajdywaniu własnej drogi i definitywnym zamykaniu pewnych życiowych rozdziałów.

Gatunek: fabularny
Reżyseria: Katarzyna Lesisz
Zdjęcia: Michał Dymek
Kraj: Polska 2018
Czas trwania:26 min.