Zapraszamy na warsztaty kulinarne kuchni ukraińskiej przygotowane przez Kuchnię Konfliktu, zakończone wspólnym posiłkiem.

Jak w nowatorski sposób połączyć gastronomię z działalnością społeczną? Czy poprzez jedzenie można opowiedzieć historie osób, które uciekając przed wojną przybyły do Warszawy?

Odpowiedzią na te pytania jest inicjatywa Kuchnia Konfliktu, czyli miejsce spotkania kultur i dialogu społecznego, które jest jednocześnie restauracją serwującą potrawy z regionów świata, objętych konfliktem. Celem projektu jest interwencja w przestrzeń publiczną poprzez kulinaria. Dzięki Kuchni Konfliktu mieszkańcy Warszawy poznają potrawy i kulturę państw konfliktu, wchodząc w bezpośrednie interakcje z uchodźcami i migrantami współtworzącymi projekt.

Dla współtworzących Kuchnię Konfliktu cudzoziemców projekt jest okazją do poznania polskiej kultury i zawiązania bliskich relacji w przyjaznej przestrzeni zawodowej. Proponując uczciwe warunki zatrudnienia i szkolenie zawodowe chcemy umożliwić przybyszom lepszy, bezpieczniejszy start na polskim rynku pracy.

Liczna miejsc ograniczona, zapisy do 26 października mailto:ukrainaff@gmail.com

28.10 GODZ. 11:00 WARSZTATY KULINARNE KUCHNIA KONFLIKTU, ul. Wilcza 60

Cena: 40 zł