ПРОДЮСЕРСЬКА ПАНЕЛЬ «ПОЛЬСЬКО-УКРАЇНСЬКА КОПРОДУКЦІЯ. ПОТЕНЦІАЛ, ВИКЛИКИ ТА ЗАГРОЗИ ПІД ЧАС ВІЙНИ»

22.10.2024 – PANEL PRODUCENCKI “KOPRODUKCJA POLSKO-UKRAIŃSKA. POTENCJAŁ, WYZWANIA I ZAGROŻENIA W CZASACH WOJNY”
Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, godz. 14:00, 120’
wstęp wolny

KOPRODUKCJA POLSKO-UKRAIŃSKA. POTENCJAŁ, WYZWANIA I ZAGROŻENIA W CZASACH WOJNY.

Co stoi za tym procesem? Synergia twórcza? Łączenie potencjałów produkcyjnych? Poszerzanie grona odbiorców? A może strach potencjalnych koproducentów przed wojną? Podczas panelu dyskusyjnego ukraińscy i polscy producenci i dystrybutorzy filmowi będą dyskutować o możliwościach i wyzwaniach stojących przed polsko-ukraińskimi koprodukcjami w czasach wojny hybrydowej. Omówione zostaną zarówno zrealizowane projekty, jak i te będące w fazie produkcji. Celem panelu jest analiza dotychczasowych doświadczeń w produkcji wspólnych projektów koprodukcyjnych, analiza problemów produkcyjnych i sposobów ich rozwiązania. Omówiony zostanie również potencjał dystrybucyjny polsko-ukraińskich projektów. Wśród panelistów będą przedstawiciele instytucji państwowych, dystrybutorzy oraz ukraińscy i polscy producenci z prywatnych i państwowych wytwórni filmowych.

W panelu wezmą udział między innymi:
Kasia Kuczyńska – producentka, Valeria Sochyvets – producentka, Ivanna Diadiura – producentka, prof. Paweł Kossecki, Konrad Sosnowski – sales manager
Moderacja: producentka filmowa Maria Krausse

Katarzyna Kuczyńska jest producentką filmową w warszawskiej fimrie HAKA FILMS. Pierwszy film dokumentalny firmy — BOYLESQUE Bogny Kowalczyk, miał premierę na Hot Docs 2022 w Konkursie Głównym, zdobywając nagrodę Best International Emerging Filmmaker Award. W 2023 roku HAKA FILMS (jako koproducent) pokazywało premierowo film NIE ZNIKNIEMY w reżyserii Alisy Kovalenko na 73. Berlinale w sekcji Generation.Trzeci filmu dokumentalny HAKA FILMS, przy którym Kasia Kuczyńska pełniła funkcję producentki, LILI w reżyserii Sylwii Rosak, miał swoją premierę światową na 39. Santa Barbara Film Festival w Kalifornii w 2024 roku.Obecnie Katarzyna produkuje kilka filmów dokumentalnych, w tym nowy film Alisy Kovalenko FRONTLINE (dofinansowany przez Chicken & Egg Critical Issues Fund) i UBEZPIECZENIE OD METEORYTÓW w reżyserii Natalii Śliwowskiej (we współpracy z amerykańską firmą Plan B Enterteinment i platofrmą MUBI).

Iwanna Diadiura – ukraińska producentka filmów fabularnych, pracowała przy tworzeniu ważnych filmów dla ukraińskiej kinematografii. W szczególności: „Szare pszczoły”, „Modlitwa Obcego”, „Khaitarma”, „Cyborgi”.

Prof. Paweł Kossecki –  producent filmowy, profesor nadzwyczajny na Wydziale Organizacji Sztuki Filmowej PWSFTViT im. L. Schillera w Łodzi, dr hab. w dyscyplinie finanse, doradca podatkowy, prezes zarządu Kossecki Tax Planning. W przeszłości pracował kilka lat dla amerykańskiego funduszu finansującego rozwój mediów w krajach rozwijających się, głównie Wspólnocie Niepodległych Państw, Azji Południowo-Wschodniej i Ameryce Łacińskiej, gdzie zajmował się min. analizą i ewaluacją business planów, i sprawozdań finansowych, restrukturyzacjami przedsiębiorstw działających na rynkach przechodzących transformacje związane z działaniami wojennymi, transformacjami ustrojowymi oraz ostrymi kryzysami ekonomicznymi. Obecnie prowadzi wykłady na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii Leona Koźmińskiego czy Szkole Głównej Handlowej.

Konrad Sosnowski kieruje SONOVISION jako CEO i Head of Acquisitions od ponad 10 lat. Urodzony i wychowany w Los Angeles, jest uznawany za eksperta w sprzedaży i dystrybucji filmów, specjalizującego się w sprzedaży i dystrybucji filmów we wszystkich dziedzinach na całym świecie, w tym w kinie, telewizji i VOD. Mając korzenie w rodzinnym biznesie filmowym w USA, posiada głębokie zrozumienie dynamiki rynku. Jego strategiczna wizja pozwoliła SONOVISION zbudować silne partnerstwa i skutecznie poruszać się po zmieniającym się krajobrazie dystrybucji filmów, zapewniając solidną obecność w branży. Sonovision to amerykańska firma sprzedaży/dystrybucji z siedzibą w Warszawie w Polsce, z biurami w Los Angeles i Wiedniu. Dzięki długiej historii w branży filmowej ma silne relacje i doświadczonych partnerów na całym świecie. W USA i w Polsce zajmuje się dystrybucją kinową, a na całym świecie reprezentuje wiele filmów jako agent sprzedaży. Sonovision jest obecny na wszystkich głównych festiwalach filmowych i targach i jest zawsze otwarty na nowe partnerstwa i przedsięwzięcia.

Waleria Soczyweć – ukraińska producentka, reżyserka, scenarzystka. Od 2012 roku jest kuratorką programu filmowego festiwalu GOGOLFEST. Od 2014 do 2017 była dyrektorką programową kina GOGOLFEST. W 2015 roku założyła organizację publiczną “Nowoczesne Kino Ukraińskie”, której celem jest popularyzacja kina ukraińskiego. Prace Walerii Soczyweć, jako producentki i reżyserki, wielokrotnie brały udział i zdobywały nagrody w programach konkursowych czołowych ukraińskich i międzynarodowych festiwali. Jeden z jej filmów był nominowany do Oscara Amerykańskiej Akademii Filmowej.

Dariusz Jabłoński – producent, reżyser filmowy, właściciel studia “Apple Film Production”. Od 1994 wiceprezes, a od 1999 prezes Stowarzyszenia Niezależnych Producentów Filmowych i Telewizyjnych. Od 2000 do 2004 roku był prezesem Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych (KIPA). Pomysłodawca i organizator Polskich Nagród Filmowych oraz założyciel Niezależnej Fundacji Filmowej, powołanej dla promocji filmu polskiego i jego twórców w kraju i za granicą. Członek Europejskiego Klubu Producentów i Europejskiej Akademii Filmowej. Od roku 2010 przewodniczący Stowarzyszenia “Filmowi Reżyserzy i Producenci Polscy”, od roku 2015 wiceprezes Europejskiego Klubu Producentów. Członek Polskiej Akademii Filmowej, od roku 2012 jej prezydent.

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do naszego newslettera

Dołącz do naszej listy mailingowej, aby otrzymywać najnowsze wiadomości i aktualizacje od naszego zespołu.

Nasza polityka prywatności

Subskrypcja powiodła się!