Master Class scenariuszowy Vladimira Gromova

30 września 2023

“Redagowanie scenariusza. Jak rodzi się historia”

 Kurs mistrzowski prowadzony przez Vladimira Gromova

Tworzenie scenariusza to długa podróż. Nie można po prostu usiąść i go napisać. Kiedy kończysz swoją historię do przyszłego filmu, okazuje się, że musisz nad nią pracować i pracować. Czasami scenariusz jest pisany i przepisywany przez cały czas produkcji filmu, nawet podczas montażu i udźwiękowienia. Dlaczego tak się dzieje? I dlaczego redagowanie scenariusza, wiele wersji historii, jest sposobem na stworzenie prawdziwego dramatu? Dowiesz się o tym podczas warsztatów.

Volodymyr Gromov jest scenarzystą, doradcą scenariuszowym i założycielem Szkoły Scenariuszowej Parnassus w Warszawie. Scenariopisarstwa uczy od siedemnastu lat. Pisał scenariusze do filmów produkowanych w Ukrainie i organizował pracę scenarzystów w studiach filmowych.  Wykładał i uczył dramaturgii na Kijowskim Narodowym Uniwersytecie Teatru, Kina i Telewizji im. Karpenko-Karego, w szkole scenariopisarstwa Film.ua (obecnie Ukraińska Szkoła Filmowa), w szkołach scenariopisarstwa Terrarium i Scenario. Wśród studentów Volodymyra Gromova są znani reżyserzy i scenarzyści.

Jako scenarzysta pracował przy wielu popularnych ukraińskich filmach. Do jego ostatnich dzieł należą „Moje myśli są ciche”, „Luksemburg, Luksembrurg”, „Pracuję na cmentarzu”, „Ja, Nina”, „Do you love me?”.

Języki: ukraiński, polski

20.10. PIĄTEK godz. 18:00 Centrum Filmowe im. Andrzeja Wajdy 

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona, prosimy o rejestrację na ukrainaff@gmail.com. W temacie wiadomości należy wpisać: „Warsztaty Volodomyra Gromova”.

 

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do naszego newslettera

Dołącz do naszej listy mailingowej, aby otrzymywać najnowsze wiadomości i aktualizacje od naszego zespołu.

Nasza polityka prywatności

Subskrypcja powiodła się!