UkraÏna! Festiwal Filmowy zaprasza twórczynie i twórców środowisk filmowych do wzięcia udziału w IV edycji Konkursu Filmów Krótkometrażowych w ramach dziewiątej edycji festiwalu, która odbędzie się w dniach 21 do 27 października 2024 roku w Warszawie i jesienią w innych miastach Polski.

W tegorocznej edycji można zgłaszać pełnometrażowe i krótkometrażowe filmy fabularne, dokumentalne lub animowane, wyprodukowane w latach 2022–2024:

– produkcji ukraińskiej,

– produkcji polskiej oraz produkcji innych krajów (produkcje związane z Ukrainą poprzez np. tematykę, miejsce produkcji lub udział ukraińskich aktorów i/lub filmowców, twórców).

Produkcje należy zgłaszać za pośrednictwem FORMULARZA do 31 maja 2024 roku.
FORMULARZ konkursu filmów krótkometrażowych w ramach 9. Ukraina! Festiwal Filmowy
FORMULARZ konkursu filmów pełnometrażowych w ramach 9. Ukraina! Festiwal Filmowy
FORMULARZ konkursu filmów dokumentalnych pełnometrażowych w ramach 9. Ukraina! Festiwal Filmowy

Spośród nadesłanych filmów zostanie wybrane tytuły, które będą pokazywane podczas 9. edycji UkraÏna! Festiwal Filmowy. W trakcie festiwalu wybrane filmy zostaną ocenione przez Jury profesjonalne, składające się z przedstawicielek i przedstawicieli polskich oraz ukraińskich środowisk filmowych. Wyboru najlepszych produkcji dokona także Jury społeczne składające się z pasjonatek i pasjonatów kina, którzy nie są zawodowo związani ze środowiskiem filmowym.

Organizatorzy i organizatorki UkraÏna! Festiwal Filmowy tworzą przestrzeń dla osób, które językiem filmowym chcą mówić o Ukrainie lub z Ukrainy, są ukraińskimi twórczyniami i twórcami lub z nimi współpracują, tworząc międzynarodowe produkcje. W obliczu tragicznej wojny, która od lutego 2022 osiągnęła niewyobrażalne rozmiary, jest niezwykle ważnym, aby w Polsce, Europie i na całym świecie mówić o Ukrainie, i z Ukrainą.

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do naszego newslettera

Dołącz do naszej listy mailingowej, aby otrzymywać najnowsze wiadomości i aktualizacje od naszego zespołu.

Nasza polityka prywatności

Subskrypcja powiodła się!